Papa Ivan Pavao II napisao je: „Dirati posvećene prilike i dijeliti ih vlastitim rukama jest povlastica zaređenih, i ona označava aktivno sudjelovanje u službi Euharistije.

Očito je da Crkva može dati ovlast i onima koji nisu ni svećenici ni đakoni,… ili kod drugih laika koji su odabrani za to poradi prave potrebe…“

Pastoralne potrebe naše župe i osobna sposobnost pojedinaca (vjerska zrelost, odlikovanje kršćanske vjere i življenje, pobožnost prema Presvetoj euharistiji i svjedočenje Krista pred drugima) rezultirali su traženjem mandata od mjerodavne crkvene vlasti.

U našoj župnoj zajednici tri su osobe imenovane izvanrednim djeliteljima pričesti te pomažu pod nedjeljnim misama u 9:00, 11:00 ili 18:30 sati.