Blagoslov obitelji u našoj župi redovito kreće tjedan dana poslije sv. Nikole i traje do Tri Kralja.

Župa će pravovremeno objaviti točan raspored po ulicama i datumima.

Ako žele primiti blagoslov, novodoseljene obitelji mogu se prijaviti u u župni ured elektronskom poštom ili telefonski.

Ako u trenutku blagoslova niste kod kuće, molimo da nazovete župni ured za dogovor oko naknadnog blagoslova.

U našim je krajevima običaj ostaviti obiteljski dar za potrebe crkve prilikom blagoslova.

Iako je doprinos za crkvene potrebe hvalevrijedna gesta, on nije niti će ikada biti uvjet za primanje blagoslova.

Nemojte zbog krivih razloga odbiti primiti svećenika i Božji blagoslov u svoj dom.

Crkva živi od milodara koji vjernici, sukladno svojim mogućnostima i željama, doprinose.

Svjesna je toga da su vjernici ti koji pomažu Crkvi u njezinim potrebama kako bi imala sve što je potrebno za bogoštovje, za djela apostolata i dobrotvornosti, kao i za dolično uzdržavanja službenika. (usp. kan. 222)